Yüksek Riskli Gebelikler Ve Doğum

Yüksek Riskli Gebelikler Ve Doğum

Popüler Bloglar

Epilepsi Hastalarında Hamilelik

Hamilelik Sürecinde Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamilelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte suyun erken boşalması nedir? Neden olur?

Yüksek Riskli Gebelikler Ve Doğum

Jineart Kadın Sağlığında Aile Odaklı Bakım, gebelik takibi, bilgilendirme ve eğitim programları ve diğer hizmetler ile sizi ailenizin yeni üyesinin gelişine hazırlamakla başlar. Ve doğumdan sonra, siz ve bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli bilgi ve eğitim verir.

Doğuma Hazırlık
MoM's Club ve MoM's Camp, anne ve baba adaylarımızı doğuma hazırlamak için doğum doktoru, sertifikalı doğum eğitimi ebelerimiz ve fizyoterapist tarafından verilen doğuma hazırlık kursları sunmaktadır. Emzirme danışmanlarımız, emzirme ve yeni doğan bakımının temelleri hakkında dersler vermektedir. Hamileliğinizin altıncı ayında (24 ila 28 hafta) derslere kaydolmanızı öneririz.

Hamileliğin geç dönemlerinde kanama yaşayan, erken doğum riski altında olan veya preeklampsi gibi belirli tıbbi rahatsızlıkları olan kadınlar doğumdan önce yatarak tedavi görmeleri gerekebilir. Anne-Fetal Tıp Bölümü, kadınların doğuma kadar kalabileceği modern Connors Kadın ve Yenidoğan Merkezimizde değerlendirme ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Doğum öncesi bakım hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Doğum Eylemi ve Doğum
Doğumun gerçekleşeceği merkeze check-in sonrası, doğum yatağı, sallanan sandalye, televizyon, özel duş ve çekyat dahil olmak üzere özel aydınlatma ve ekipmanın bulunduğu doğum odasına 
 erleştirileceksiniz. Bazı odalarda doğum için hidroterapi küvetleri vardır ve belirli kriterleri karşılayan hastaların kullanımına açıktır.
Bir doğum hemşiresi yada ebe tıbbi bakım ve destek amaçlı doğumunuz boyunca beraberinizde olacaktır. Planlı sezaryen doğum veya sezaryene dönen vajinal doğum durumunda, ameliyathaneye alınacaksınız. Birçok kadın ve eşi için sezaryen, yeni doğanların ve ebeveynlerin erken bağ kurdukları “altın saati” optimize edecek şekilde modifiye edilmiştir.

Doğum Sırasında Ağrının Azaltılması
Çocuğunuzun doğumunun hayatınızdaki en önemli deneyimlerden biri
olacağının farkındayız, bu yüzden bu olayı olabildiğince güvenli ve rahat hale getirmeye kararlıyız. Doğumunuzun gerçekleşeceği merkezdeki anestezi uzmanları, inhale azot oksit, damar içi veya kas içi ilaçlar ve epidural anestezi veya spinal anestezi gibi bölgesel anestezikler dahil olmak üzere doğum eylemi ve doğum sırasında verilebilecek farklı anestezi türleri hakkında sizi bilgilendirecekler.

MoM's Club, doğum sırasında ağrı kesici ilaç kullanmamayı tercih eden aileler de dahil olmak üzere her anne adayı için en uygun doğum planını geliştirmeye kararlıdır. Obstetrik bakım ekibiniz tüm sorularınızı yanıtlayacak ve kendinize en uygun doğum planını oluşturmak için sizinle birlikte çalışacaktır. İlaç dışı ağrı kesici seçenekler şunları içerir:

Hidroterapi veya doğum küvetine daldırma
Doğum topları
Ambulasyon veya yürüme
Hipnoterapi veya zihinsel imgelerin kullanımı
Doula veya doğum destek koçu kullanımı

Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum
Yüksek riskli gebelere genellikle sezaryenle doğum önerilse de, amacımız kadınların vajinal doğum yapmasıdır. Bu, önceki doğum sezaryen olsa bile mümkün olabilir. 
Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum (SSVD) hakkında daha fazla
bilgi edinin.

...

Site by  Black Cap Media.