Ebe Hizmetleri - Jineart

EBE HİZMETLERİ

Amacımız, anne adaylarının kişisel ihtiyaçlarının neler olabileceğini öngörmek ve onların doğuma olabildiğince pozitif, rahatlamış, mutlu, stresten uzak bir ruh hali ile girmelerini sağlamak.

Sizden Gelenler

Jineart Connect

Jineart Connect, anne ve anne adaylarının kadın sağlık deneyimini güçlendirmek ve süreci kolayca yönetebilmelerini sağlamak amacıyla doktor-hasta iletişim platformu olarak geliştirildi. Online görüşmenizi hemen başlatmak ister misiniz?

EBE HİZMETLERİ

Ebe ve doğum destekçisi (DOULA) ile birebir görüşme neden önemli?

Çünkü her anne, doğum gibi bir mucizeyi en mükemmel şartlarda yaşamayı hak eder!

Doğuma eşlik edecek ebe ve doğum destekçisi ile tanışmaları için, anne adayları ve eşlerini kliniğimizde ağırlıyoruz. Uzman ebelerimiz ve doğum destekçileri ile yapılacak birebir görüşmelerde, doğum sürecine dair her ayrıntıyı konuşup, kendilerine özel bir doğum planı çıkarabiliyorlar.

Amacımız, anne adaylarının kişisel ihtiyaçlarının neler olabileceğini öngörmek ve onların doğuma olabildiğince pozitif, rahatlamış, mutlu, stresten uzak bir ruh hali ile girmelerini sağlamak.

Görüşmeler boyunca tüm konular, anne adaylarının potansiyel ihtiyaçlarına göre belirleniyor. Sağlıklı yaşam, beslenme, bebek odası bakımı, doğal ve epidural doğum, sezaryen, emzirme, doğum sonrası ilk bakım gibi konular hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.

Böylece, Jineart Kliniği’nin sunduğu fırsatları ve felsefemizi detaylıca öğrenip kendileri için en uygun seçenekleri belirleyerek, hayatlarının en güzel doğum tecrübesini yaşayabiliyorlar.

Bu misyonu yerine getirmek için kliniğimizde;
    Üst düzey klinik uygulamalar yaparken, saygı, şefkat temelli ve işbirlikçi yaklaşımın olduğu modern ve güvenli bir ortamda jinekolojik hizmet  alma arayışındaki tüm kadınlara destek veriyoruz.
    Hastalarımız ve meslektaşlarımızla sıra dışı  iletişim kuruyoruz.
 

JİNEART’TA EBE İLE GEBELİK TAKİBİ 

Gebelik takibi, anne adayının hamile kaldığı ilk haftalardan itibaren doğuma, hatta doğum sonrasına kadar bu konuda tıbbi eğitim almış bir ebe veya kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından anne ve bebeğin durumunu ölçmek için yapılan değerlendirmelerdir. Ülkemizde genellikle, annenin de tercihine bağlı olacak şekilde ve eğer gebelikte herhangi bir komplikasyon bulunmuyorsa, muayeneler 28. haftaya kadar ayda bir, 36. haftaya kadar iki haftada bir, daha sonra ise doğuma kadar her hafta olarak düzenlenir. Bu muayeneler sayesinde gebeliğin başından itibaren oluşabilecek herhangi bir sorun tespit edilip, anne ve baba adayı konuyla ilgili yönlendirilebilir.

ÖZEL EBE İLE GEBELİK TAKİBİ NASIL OLUR? 

Türkiye’de gebelik takibi kadın doğum doktorları tarafından yapılmaktadır. Anne adayları gebelik sürecini bir ebeyle takip etmek istediklerinde pek fazla seçenek bulamamaktadır. Oysa ki Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş bölgelerde “midwife” denilen ebeler gebelik takibini yapmakta, anne adayı gerektiğinde kadın doğum uzmanına yönlendirilmektedir. Bazı anne adaylarının, gebeliklerini ebe ile takip etmek istemeleri göz önünde bulundurulunca, ülkemizde de bu hizmetin yaygınlaşmasıyla bu taleplere daha fazla cevap verilebilir. Ayrıca isteyen gebeler hem doktor hem de ebe takibinde gebeliklerini sürdürebilirler. Bebeğin cinsiyetinin tespit edilmesi, detaylı ultrason gibi hizmetleri de doktorlarından alabilirler.

Doğuma hazırlık ve doğum sonrası eğitimleri sayesinde anne ve baba adayları çok daha rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirebilmektedir. Ayrıca, gebeliğin ilk üç aylık dönemindeki fiziksel ve psikolojik şikayetleri (bulantı, kusma, depresyon vb.) iyileştirmek adına tamamlayıcı tıp bilgileri uygulanmaktadır. Bunun yanında, anne adayının ihtiyaçları doğrultusunda hamile masajı hizmeti de verilmektedir.

DOĞUMDA ÖZEL EBE REHBERLİĞİ 

Doğumda özel ebe rehberliği hizmetimizde özel ebe, doğum başladığı vean itibaren annenin yanındadır. Ona sürecin doğal bir parçası olan kasılmalarında masajla, nefesini kullanmasını destekle, gevşemesini sağlamakla, süreç hakkında bilgilendirmekle diğer destekleyici ve geliştirmeye göre uygulamakla, bebeğini ve açılma sürecini kontrol etmekle ve psikolojik destekle yardımcı olur. Bu destek doğum sonlandıktan sonra, bebek emmeye başlayana kadar devam eder.

Doğumda rehberlik yapabilecek eğitimli ebe “doğum rehberi” dir. Bu desteği eğitim eğitimi, süreci takip edebilen, zamanı yönetebilen, anne babaya gerekli psikolojik ve fiziksel desteği verebilecek olan hatta anne karnında bebeği kontrol edebilen, sorun varsa doğru komünikasyonu sağlayabilen yetkin insanların vermesi gerekenler. “Ebelik” mesleğinin iş tanımı, görevidur.SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Annelik yolculuğunuz boyunca merak ettikleriniz, bebeğinizin doğum öncesi, doğum esnasındaki sağlığı ve çok daha fazlası hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.Site by  Black Cap Media.