Hamilelikte Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Popüler Bloglar

Epilepsi Hastalarında Hamilelik

Hamilelik Sürecinde Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamilelik Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte suyun erken boşalması nedir? Neden olur?

Hamilelikte Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Hamileliğiniz esnasında sizin de karşılaşabileceğiniz ve bir çok gebe bayanın ortak problemi olan hamilelikte saç dökülmesi, bu dönemde meydana gelen fiziksel ve ruhsal değişiklikler nedeniyle olmaktadır genel olarak. Vücuttaki hormonal denge büyük oranda değişmektedir hamilelik döneminde. Bu hormonal değişimin sonuçlarından en belirgin olanı da saç dökülmesidir.

Hamilelikte saçlar neden dökülür?

Hormonal değişikliklerin yanı sıra, hamile bayanın kendisine ve çocuğuna yetecek kadar beslenememesi, yeterli vitamin, mineral alamaması ve özellikle de hamilelik dönemindeki folik asit eksikliği oldukça fazla saç dökülmesi yapabilmektedir.

Hamilelikte saç dökülmesi ne zaman biter?

Saç dökülmesi gebelik esnasında da görülür ancak doğumdan sonra çok daha fazla saç dökülmesi sorunu yaşayabilirsiniz. Bu dökülmelerden korkmamak gerekir, kellik yapan dökülmeler değildir bunlar. Doğumun ardından 5 ay içinde tüm vücudunuz gibi saçlarınız da kendine gelecektir. Vücut sistemleriniz dengelendikçe, saç dökülmesi sorununuzun da sona ereceğini göreceksiniz.

Hamilelikte saç dökülmesi engellenebilir mi?

Hamilelikte saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz, bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmek koşulu ile. Saçlarınızın, saç köklerinizin oldukça hassas olacağı bu dönemde saçınıza zarar verecek işlemlerden normalde olması gerekenden çok daha fazla uzak durmalısınız. Fön, maşa, düzleştirme, saçları sıkıca toplama, saça nefes aldırmayacak modeller yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Bunlar saçlarınızı çok daha fazla gerecek, döküleceği miktarın kat kat fazlası dökülecektir.

Hamilelikte hangi besinler saç dökülmesini engeller?

Hamilelikte düzenli, sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmeniz oluşabilecek her türlü sağlık sorununu engelleyebileceği gibi, saç dökülmesi problemini de büyük ölçüde azaltacaktır. Yeterli vitamin, mineral ve diğer besin değerleri alındığında saçlarınız çok daha sağlıklı, güçlü, parlak olacaktır. özellikle aldığınız çinko, B, E, C vitaminleri, demir, biotin miktarlarının almanız gereken kadar olduğuna emin olup, gerekirse dışarıdan tabletler vs. ile takviye almalısınız.

Site by  Black Cap Media.